ویزای استارت آپ انگلستان

مسیر ویزای Innovator برای کارآفرینان باتجربه ای است که به دنبال راه اندازی یا راه اندازی کسب و کار در انگلستان هستند. در این مسیر، متقاضیان ملزم به ارائه یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر هستند که توسط یک نهاد تأیید کننده پشتیبانی می شود. به استثنای برخی موارد، متقاضیان باید حداقل به 50000 پوند برای سرمایه گذاری در تجارت خود براي ویزاي مبتکر دسترسی داشته باشند. ویزای اولیه اعطا شده 3 سال است و برای 3 سال دیگر قابل تمدید است.

در 29 مارس 2019، ویزای مبتکر به عنوان جایگزینی برای دسته ویزای کارآفرین Tier 1 افتتاح شد. هدف این مقوله جدید تشویق توسعه و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای بادوام، نوآورانه و مقیاس‌پذیر در بریتانیا به منظور پیشبرد رشد اقتصادی است.

برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود به 50000 پوند در دسترس نیاز دارید، مگر اینکه از دسته کارآفرینان فارغ التحصیل ردیف 1 یا استارت آپ تغییر کاربری داده باشید، یا ویزای خود را به عنوان یک مبتکر موجود برای دنبال کردن همان سرمایه گذاری تجاری تمدید کنید. شما همچنین به یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر نیاز دارید که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده پشتیبانی می شود. الزامی نیست که تنها بنیانگذار کسب و کار خود باشید و ممکن است عضو یک تیم مبتکر باشید. با این حال، اعضای تیم مبتکر هر کدام ملزم به برآوردن نیازهای سرمایه گذاری هستند و نمی توانند 50000 پوند یکسان را به اشتراک بگذارند. هر یک از اعضای تیم باید به طور جداگانه 50000 پوند یا بیشتر داشته باشد.

ویزای استارت آپ انگلستان

مهم ترین عاملی که  کشور انگلستان را به یک کشور مناسب برای مهاجرت تبدیل کرده است، ساختار اقتصادی توانمند این کشور است. اقتصاد بریتانیا بر محور اقتصاد بازار آزاد قرار داشته و یکی از پنج اقتصاد برتر دنیا می باشد.

دانشگاه ها و سیستم آموزش انگلستان جزء بهترین سیستم های آموزشی جهان است. این کشور پس از آمریکا  بیشترین تعداد دانشگاه را در لیست 100 دانشگاه برتر جهان در اختیار دارد.

این کشور در زمینه تحصیلات دانشگاهی از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار بوده و به عنوان یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت تحصیلی در جهان شناخته می‌شود.

در مقایسه با سال گذشته، تعداد استارتاپ‌ها ۳٫۵ درصد (یعنی ۲۰۰ هزار شرکت) افزایش پیدا کرده است. همچنین لندن دارای بیشترین نرخ تاسیس کسب و کار، یعنی ۱۵٫۹ درصد بوده است.

ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

ویزای استارتاپ انگلیس یکی از انواع ویزای انگلیس است که فرصتی عالی برای کارآفرینان فراهم می‌کند که با ارائه یک ایده تجاری در انگلستان کسب و کاری را شروع کنند که برای اقتصاد این کشور منفعت زیادی داشته باشد. حداکثر مدت اعتبار این ویزا دو سال است و بعد از آن کارآفرین باید برای تغییر ویزای خود را به دسته ویزای دیگری مانند ویزای نوآوری انگلستان تغییر دهد و بعد از تغییر ویزا و سه سال اقامت در انگلستان، کارآفرین می‌تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

برای دریافت این ویزا لازم نیست فارغ‌التحصیل دانشگاه باشید یا بودجه اولیه را تهیه کنید. بلکه کافی است یک ایده تجاری نوآورانه، قابل اجرا ارائه دهید که توسط یکی از نهادهای معتبر انگلستان تایید شود.

ویزای استارتاپ انگلیس امکان حضور در این کشور برای همه کارآفرینانی که به دنبال راه‌اندازی و یا توسعه یک استارتاپ در عرصه انگلیس و یا فضای جهانی را دارند میسر کرده است.

در ادامه با ویژگی‌های ویزای استارتاپ یا کارآفرینی انگلیس بیشتر آشنا خواهید شد.

ویزای استارتاپ انگلیس مناسب چه افرادی است؟

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوآورانه در اروپا هستید این فرآیند مناسب شما خواهد بود. کسب و کار و ایده این افراد نباید در جای دیگری راه اندازی شده باشد.

شرایط دریافت این ویزا چیست؟

شما باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید؛

شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید که حداقل ۳۰ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد؛

شما باید معادل B2 که آیلتس ۵.۵UKVI باشد به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید (مدرک اخذ شده لازم است)؛

شما نباید پیش از این در انگلیس مالک یک کسب‌وکار بوده باشید؛

شما نباید تابعیت یک کشور اروپایی را داشته باشد؛

در واقع میزان هزینه مورد نیاز برای استارت آپ ویزای انگلستان مبلغ 1270 پوند برای متقاضی اصلی ، 285 پوند برای همسر وی و همچنین مقدار 315 پوند برای فرزند متقاضی می باشد.؛

شما باید یک طرح کسب‌وکار (بیزینس‌پلن) عالی درباره ایده خود داشته باشید؛

طرح کسب‌وکار شما باید توسط یک نهاد علمی و یا اقتصادی تأیید شده باشد.

نداشتن بیماری سل

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

مهم‌ترین سلاح شما برای دریافت این ویزا، طرح کسب‌وکار شماست. مجموعه‌ای از مختصات بیزینس‌پلن آتی شما را در اینجا لیست کرده‌ایم:

 

پس از نگارش چنین بیزینس‌پلنی باید این طرح به تأیید یکی از ۳۵ نهاد اقتصادی انگلیس برسد. ممکن است در این فرآیند حتی با شما مصاحبه حضوری و یا اسکایپی صورت پذیرد.

خصوصیات طرح تجاری مورد تایید برای ویزای استارتاپ انگلستان به شرح زیر است:

 

 • نوآوری
 • قابل اجرا بودن
 • مقیاس پذیری

طرح تجاری باید نوآورانه باشد

طرح تجاری که ارائه می‌دهید باید کاملا جدید و متعلق به خودتان باشد و بتواند نیازهای بازار جدید یا بازارهای موجود را برطرف کرده و مزیت رقابتی ایجاد کند.

طرح تجاری باید قابل اجرا باشد

برای اجرای موفقیت‌آمیز طرح خود باید دانش، تجربه و آگاهی کافی نسبت به بازار داشته باشید، یا در حال توسعه چنین توانایی‌هایی در خود باشید.

طرح تجاری مقیاس پذیر باشد

طرح کسب و کار شما باید پتانسیل ایجاد شغل و رشد کردن در بازارهای ملی انگلستان را داشته باشد.

 

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در انگلیس لازم است؟

طول مدت ویزای شما در گام اول دوساله است. پس از گذشتنِ این دوره و به شرط راه‌اندازی استارتاپی که در ابتدا ادعا کرده بودید، شما یک ویزای سه‌ساله دیگر دریافت خواهید کرد.

آیا ویزای استارتاپ انگلیس به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

شما قادر خواهید بود برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خودتان نیز اقامت انگلیس را دریافت کنید. همسر شما می‌تواند اجازه کار دریافت کرده و به صورت مستقل کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و یا در جایی استخدام شود. همچنین تحصیل مجانی برای همسر و فرزندان شما در دسترس خواهد بود.

ویزای استارتاپ انگلیس در چه صورتی به پاسپورت انگلیس منجر می‌شود؟

پس از به پایان رساندنِ دوره پنج‌ساله حضورتان در انگلیس، و اگر در مجموع ۴۵۰ روز در خاک انگلیس حضورتان ثبت شده باشد، درخواست برای دریافت پاسپورت انگلیس خواهید کرد. بدیهی است که شما باید امتحان زبان انگلیسی، تاریخ و جغرافیای بریتانیا و حقوق شهروندی را با موفقیت پشت سر بگذارید و در پایانْ پاسپورت انگلیس در انتظار شما خواهد بود.

مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

 • اخذ اقامت دوساله انگلیس با کمترین هزینه ممکن برای رسیدن قانونی به کشور انگلیس؛
 • داشتنِ پشتیبانی شتاب‌دهنده‌های مشهور و کارآمد انگلیسی؛
 • رشد در یکی از حرفه‌ای‌ترین اکوسیستم‌های استارتاپی جهان؛
 • حضور در بزرگ‌ترین اکوسیستم کارآفرینی اروپا و یکی از پنج اقتصاد بزرگ جهان؛
 • به دست آوردن تمامی مزیت‌های حضور در یک کشور انگلیسی زبان؛
 • به همراه بردنِ همسر و فرزندان خود از ابتدای فرآیند مهاجرت؛
 • امکان دریافت پاسپورت معتبر انگلیس برای خود و اعضای خانوادتان؛
 • تحصیل رایگان با کیفیتِ انگلیسی برای فرزندان و همسر خود؛
 • امکان طی کردن فرآیند به صورت گروهی برای کل تیم کاری مد نظرتان؛

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

از زمان ثبت‌نام شما در هوم‌آفیس معمولا یک فرآیند 3 تا 4 ماهه در انتظار شما خواهد بود. اما پیش از ثبت‌نام باید بیزینس‌پلن شما را تهیه کرده و تأییدیه‌های لازم را برای آن به دست آورده باشیم.

 

نتیجه گیری

ویزای استارت آپ کشور انگلستان یکی از بهترین روش های مهاجرتی برای مهاجرت به این کشور می باشد. با استفاده از این نوع روش مهاجرت شما می توانید کسب و کار استارت آپی خود را بدون نیاز به سرمایه زیاد و با صرف هزینه اندک راه اندازی کنید و فرصت رشد و پیشرفت در یکی از برترین اقتصادهای جهان داشته باشید.

 

مزایایی که کشور انگلستان برای دارندگان ویزای استارت آپ در نظر گرفته است، بیشتر از سایر روش های مهاجرتی است.

 

شما با دریافت ویزای استارتاپ انگلستان می توانید بدون دغدغه در این کشور به فعالیت تجاری بپردازید. با استفاده از این روش مهاجرتی می توانید با اطمینان خاطر برای  اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرید و خانواده شما این امکان را دارند که در کشور انگلستان به کار بپردازند و یا ادامه تحصیل دهند.

 

اخذ ویزای استارت آپی انگلستان کار چندان ساده ای نیست

با وجود تمامی موارد گفته شده درباره مزایای این نوع روش مهاجرتی، باید توجه داشت که اخذ ویزای استارت آپی انگلستان کار چندان ساده ای نیست و فرآیند بسیار پیچیده ای دارد.

 

دریافت ویزای استارت آپی انگلستان بدون کمک و مشاوره از شرکت های مهاجرتی معتبر بسیار دشوار است. موسسه مهاجرتی سایا مشاور پارس، بدون شک یکی از بهترین شرکت های مهاجرتی است که می تواند به شما برای دریافت ویزای استارت آپی انگلستان کمک زیادی نماید.

 

در واقع با همکاری و کمک تیم سایا مشاور پارس، شما می توانید به راحتی و حتی بدون داشتن ایده کسب و کار استارت آپی، ویزای استارت آپ کشور انگلستان را دریافت نمائید و از اقامت  و زندگی در یکی از بهترین  کشورهای مهاجرپذیر جهان لذت ببرید.

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو