ویزای مبتکر (Innovator)

مسیر ویزای Innovator برای کارآفرینان باتجربه ای است که به دنبال راه اندازی یا راه اندازی کسب و کار در انگلستان هستند. در این مسیر، متقاضیان ملزم به ارائه یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر هستند که توسط یک نهاد تأیید کننده پشتیبانی می شود. به استثنای برخی موارد، متقاضیان باید حداقل به 50000 پوند برای سرمایه گذاری در تجارت خود براي ویزاي مبتکر دسترسی داشته باشند. ویزای اولیه اعطا شده 3 سال است و برای 3 سال دیگر قابل تمدید است.

در 29 مارس 2019، ویزای مبتکر به عنوان جایگزینی برای دسته ویزای کارآفرین Tier 1 افتتاح شد. هدف این مقوله جدید تشویق توسعه و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای بادوام، نوآورانه و مقیاس‌پذیر در بریتانیا به منظور پیشبرد رشد اقتصادی است.

برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود به 50000 پوند در دسترس نیاز دارید، مگر اینکه از دسته کارآفرینان فارغ التحصیل ردیف 1 یا استارت آپ تغییر کاربری داده باشید، یا ویزای خود را به عنوان یک مبتکر موجود برای دنبال کردن همان سرمایه گذاری تجاری تمدید کنید. شما همچنین به یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر نیاز دارید که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده پشتیبانی می شود. الزامی نیست که تنها بنیانگذار کسب و کار خود باشید و ممکن است عضو یک تیم مبتکر باشید. با این حال، اعضای تیم مبتکر هر کدام ملزم به برآوردن نیازهای سرمایه گذاری هستند و نمی توانند 50000 پوند یکسان را به اشتراک بگذارند. هر یک از اعضای تیم باید به طور جداگانه 50000 پوند یا بیشتر داشته باشد.

 

شما باید بتوانید نشان دهید که وجوه سرمایه گذاري لازم براي ویزاي مبتکر را دارید. افرادي که یک کسب و کار جدید در بریتانیا راه اندازي می کنند باید حداقل 50000 پوند سرمایه داشته باشند.

کسب و کار شما باید توسط یک نهاد تایید شده در بریتانیا تایید شود براي به دست آوردن این تایید، باید یک طرح تجاري خوب و قابل اجرا ارائه دهید. وکلاي ما باسازمانهاي تأییدکننده بریتانیا بسیار آشنا هستند و میتوانند شواهد روشنتري براي درخواست شما ارائه دهند.

راهنماي تایید ویزاي مبتکر در انگلستان:

براي دریافت ویزاي مبتکر، ابتدا باید تاییدیه اي را از یک نهاد تایید کننده دریافت کنید. دریافت تاییدیه ویزاي مبتکر نشان می دهد که رهبران کسب و کار به شرکت شما ایمان دارند و معتقدند که طرح شما نوآورانه، قابل دوام و امکان پذیر است.

 

در این بخش ما به فرآیند تایید و جزئیات نهادهاي تایید کننده می پردازیم. اخذ تاییدیه ویزاي مبتکر بریتانیا می تواند فرآیندي دشوار و  پیچیده باشد، اما مرحله مهمی براي درخواست شماست. اغلب این امر مستلزم آگاهی دقیق از خواسته های هوم آفیس و همچنین انواع نهادهاي تایید کننده است. سایا مشاور پارس خدمات خود را با توجه به خواسته ها و چشم انداز مشتریان خود و همچنین همکاري با مشاوران تجاري پیشرو و ارتباط با هوم آفیس انجام می دهیم.

تیم ما می دانیم که دریافت تاییدیه براي شما چقدر مهم است، بنابراین با راهنمایی شما در کل فرآیند و ایجاد طرح تجاري براي شما، این فرآیند را تا حد امکان براي شما آسان می کنیم.  

معیارهای واجد شرایط بودن (ویزای مبتکر):

متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

ایده کسب‌وکار یا کسب‌وکار باید توسط یک نهاد تأییدکننده ارزیابی و تأیید شود، سازمانی که توسط وزارت کشور تأیید شده است تا متقاضیان در دسته مربوطه را تأیید کند.

متقاضیان باید در زمانی که در بریتانیا هستند بدون مراجعه به بودجه عمومی، پول کافی برای حمایت از خود داشته باشند. آنها باید حداقل 945 پوند وجوه نقد در حساب بانکی خود برای 90 روز متوالی قبل از درخواست ویزا داشته باشند. اینها باید علاوه بر صندوق های سرمایه گذاری باشد.

متقاضی باید الزامات زبان انگلیسی حداقل آیلتس سطح 5/5 جنرال را داشته باشد. شرایط خاصی وجود دارد که متقاضی از این امر مستثنی می شود. اگر تبعه یک کشور اکثریت انگلیسی زبان هستید، یا مدرک تحصیلی آکادمیک و آموزش انگلیسی معادل مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا در بریتانیا که توسط NARIC به رسمیت شناخته شده است، لازم نیست.

دارنده ویزاي مبتکر میتواند پس از سه سال اقامت مستمر در بریتانیا، قادر به درخواست اقامت دائم خواهد بود، مشروط بر اینکه حداقل دو مورد از شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل 50000 پوند سرمایه گذاري در کسب وکار
 • استخدام حداقل 10 شغل تمام وقت براي کارگران مقیم انگلستان
 • استخدام معادل حداقل 5 شغل تمام وقت براي افراد مقیم و پرداخت حداقل 25000 پوند در سال.
 • کسب و کار درآمد ناخالص حداقل 1 میلیون پوند.
 • تعداد مشتریان تجاري در سه سال ویزا حداقل دو برابر شده است و از میانگین تعداد مشتریان سایر مشاغل بریتانیایی که محصولات یا خدمات اصلی قابل مقایسه را ارائه می دهند بیشتر است.
 • کسب و کار در فعالیت هاي تحقیقی و توسعه واقدام کردن براي مالکیت معنوي در بریتانیا.
 • کسب کار و حداقل 500،000 پوند درامد ناخالص در سال که حداقل 100،000 پوند از صادرات به خارج از بریتانیا درآمد باشد.

اگر درخواست کننده قادر به اجراي 2 مورد از موارد بالا نباشد ویزا به 3 سال دیگر تمدید میگردد.  

ویزای مبتکر (Innovator) چه مزایایی دارد؟

 • راه اندازی یک کسب و کار یا چندین کسب و کار؛
 • برای کسب و کار خود کار کنید – این شامل استخدام به عنوان مدیر یا خوداشتغالی به عنوان عضوی از یک شراکت تجاری است.
 • اعضای خانواده تحت تکفل خود را با خود به انگلستان بیاورید.
 • درخواست اقامت پس از 3 سال در انگلستان؛
 • ویزای خود را چندین بار تمدید کنید.

 

 

اگر شما می خواهید به انگلستان مهاجرت کنید، چند راه مطمئن هم اکنون پیش روی شماست. هر کدام از این راه ها محاسن و محدودیت های مخصوص به خود را دارند. همکاران ما در سایا مشاور پارس در زمینه های مشاوره برای مزیت ها و مشکلات زندگی در انگلستان و گرفتن اقامت برای این کشور و سایر کشورها به شما کمک می کنند تا بهترین روش را با توجه به شرایط خود دریافت کنید. 

 

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو