کشور یونان

کشور یونان GREECE

معرفی کشور یونان


جمهوری یونان کشوری است که در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. از سمت جنوب و شرق با دریای مدیترانه و از سمت غرب با دریای یونان احاطه شده است. یونان دارای تاریخی بسیار طولانی و درخشان در عرصه جهانی است. این کشور به عنوان زادگاه تمدن غرب و دموکراسی، فلسفه، ورزش های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌ نویسی و تئاتر شناخته می شود. یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی غنی می باشد که به ‌طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا به حساب می‌آید.


مساحت تقریبی این کشور 132 هزار کیلومتر مربع می باشد که حدود 11 میلیون جمعیت را در خود جای داده است. مساحت این کشور شامل یک شبه جزیره و حدود 6 هزار جزیره است ولی تنها 230 جزیره یونان مسکونی می باشد. یونان از شمال با کشور آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه هم‌ مرز است. پایتخت این کشور شهر آتن، زبان رسمی مردم یونانی و واحد پول آن یورو می باشد.
این سرزمین متمدن و کهن بعلت دارا بودن جاذبه های گردشگری از جمله آثار تاریخی و فرهنگی و طبیعت منحصر به فرد جز محبوب ترین مقاصد توریستی جهان به شمار می آید. گردشگری در یونان یک صنعت عظیم است و هر ساله تعداد گردشگران خارجی به بیش از کل جمعیت یونان می رسد.


صنعت گردشگری با تولید 15 درصد سهم تولید ناخالص داخلی نقش قابل توجهی در اقتصاد و درآمد زایی این کشور دارد. همچنین یونان در صنایع مواد پتروشیمی و منسوجات پیشرفت شگرفی داشته و این محصولات به کشورهای مجاور صادر می شود. بیش از دو سوم اقتصاد کشور یونان را مشاغل مرتبط با ارائه خدمات نشکیل می دهد. بعلت دارا بودن موقعیت استراتژیک در قلب قاره سبز، این کشور گزینه مناسبی برای شرکت های چند ملیتی است و ارتباط تجاری و بازرگانی بطور وسیعی با سایر کشور ها از طریق کشتیرانی و دریانوردی صورت می گیرد. ازین رو صنعت کشتی رانی در این کشور همواره رشد قابل توجهی داشته است.
دلایل متنوعی یونان را به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل کرده است. ازجمله نزدیک بودن به کشورایران و عضویت در اتحادیه اروپا، فرهنگ سازگار با علایق ایرانی و هزینه زندگی کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی. همچنین برای گرفتن اقامت این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه و زمان کمتری صرف می شود. قابل ذکر است که پاسپورت یونانی بسیار معتبر( دارای رتبه چهارم در جهان) و هم رده کشورهایی مانند سوئیس، کانادا و انگلیس است.

0
مساحت (کیلومتر مربع)
0
جمعیت (نفر)
0
امید به زندگی (درصد)

همه چیز در مورد کشور یونان

زندگی در یونان

کشور یونان دارای آثار باستانی و جاذبه‌های دیدنی بسیاری است که مقصد گردشگری بسیاری از افراد است. اخیراً این کشور به یکی از بزرگ‌ترین مقاصد افراد سرمایه‌گذار تبدیل شده است

خرید ملک در یونان

یونان کشوری آفتابی است که از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند و املاک در آنجا ارزان است.

خط ساحلی یونان چهار برابر طولانی‌تر از اسپانیا است که …

ویزای تمکن مالی یونان

منظور از اقامت تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی، ارائه مدارک و اسناد لازم برای نشان دادن توانایی مالی فرد، حتی بدون نیاز به کار در کشور مقصد است. اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی که در یونان به اختصار FIP شناخته می شود، نوعی از انواع اقامت اروپا است که فرد در آن می تواند با ارائه مدارک لازم اقدام به اخذ ویزای اقامت در یونان کند. 

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو