کشور ترکیه

کشور ترکیه TURKEY

ترکیه یک کشور اوراسیایی است که در منطقه خاورمیانه واقع شده است. این کشور در یکی از حساس ترین مناطق جهان از لحاظ جغرافیایی است که دارای موقعیت راهبردی و بسیار خوبی می باشد و مانند پلی میان اروپا و آسیا عمل می‌کند. نزدیکی این کشور به ایران و هزینه های پایین زندگی، سبب شده است که ترکیه مورد توجه متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور قرار گیرد.

ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه ‌است. همچنین کشور ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیاردارد.

پهناوری این کشور ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است.  کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. این کشور با قرار گرفتن در یکی از حساس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک کشور ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. همچنین کشور ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه ای برخوردار است و مکان های جالب و دیدنی دارد.97 درصد مردم ترکیه مسلمان اند که از این میان اکثر آن ها سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. با این که حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم هنوز به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است.

زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود. ترکیه در میانه دو فرهنگ شرقی و غربی قرار دارد هرچند فرهنگ این کشور به شرق بسیار نزدیکتر است تا به غرب. ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.

0
مساحت (کیلومتر مربع)
0
جمعیت (نفر)
0
دانشگاه (تعداد دانشگاه ها)
0
امید به زندگی (درصد)

همه چیز در مورد کشور ترکیه

مهاجرت به ترکیه

شاید این روزها شما هم با افراد زیادی موجه شده اید که به ترکیه مهاجرت کرده اند اگر شما هم به فکر مهاجرت به ترکیه هستید از شرایط مهاجرت به این کشور اطلاعی دارید؟ 

زندگی در ترکیه

طی چند دهه گذشته کشور اوراسیایی ترکیه تبدیل به یکی از پیشرفته ترین و مهاجر پذیر ترین همسایه های ایران شده است. از شرایط زندگی در ترکیه چه میدانید؟

خرید ملک در ترکیه

بسیاری از ایرانیان ، کشور ترکیه را برای مهاجرت و زندگی انتخاب می‌کنند. نکته مهمی که در این باره باید بدانید این است که اولین قدم برای زندگی و مهاجرت به ترکیه، پیداکردن ملکی مناسب برای خرید یا اجاره است.

دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از موسسات خصوصی در ترکیه هستند. یک مقطع تحصیلات تکمیلی در یک دانشگاه دولتی می تواند برای شما 300-800 دلار در هر ترم هزینه داشته باشد. با دانشگاه های ترکیه آشنایی دارید؟ 

تحصیل در ترکیه

آیا میدانستید برای ادامه تحصیل در ترکیه نیاز به اخذ ویزا ندارید؟ اگر قصد اقامت در کشور ترکیه را دارید، آیا میدانید برای مهاجرت به ترکیه به چه ویزایی نیاز دارید؟

اخذ ویزای ترکیه

آیا میدانستید برای ادامه تحصیل در ترکیه نیاز به اخذ ویزا ندارید؟
اگر قصد اقامت در کشور ترکیه را دارید، آیا میدانید برای مهاجرت به ترکیه به چه ویزایی نیاز دارید؟
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو