کشور بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک با نام رسمی پادشاهی بلژیک در شمال غربی اروپا قرار دارد و یکی از کوچکترین و پر جمعیت ترین کشورهای قاره سبز می باشد.بلژیک با وسعت 30690 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 11.5 میلیون نفر، جز متراکم ترین نواحی اروپایی است. این کشور با دریای شمال، هلند، آلمان، لوکزامبروگ و فرانسه دارای مرز مشترک  می باشد. کشور بلژیک از لحاظ ساختار فرهنگی و زبانی ناهمگن می‌باشد. در اغلب نواحی شمالی بلژیک مردم به زبان هلندی (بیش از نیمی از جمعیت این کشور)  و در نواحی جنوبی به زبان فرانسوی صحبت میکنند. بخش کوچکی از جمعیت این کشور در استان شرقی لیژ، به زبان آلمانی صحبت میکنند. در شهر بروکسل به عنوان پایتخت این کشور هردو زبان هلندی و فرانسوی رایج است.

کشور بلژیک کم ارتفاع، دارای دشت ساحلی پهناور و آب و هوای معتدل دریایی است که تحت تاثیر دریای شمال و اقیانوس اطلس، تابستان های خنک و زمستان های معتدلی  دارد. به دلیل مساحت نسبتا کوچک این کشور ، تغییرات جوی آن از یک منطقه به منطقه دیگر بسیار کم است.

به دلیل قرارداشتن در بخش صنعتی اروپا ، در این کشور تراکم جمعیت بالا بوده و واحد پول آن یورو می باشد. موقعیت جغرافیایی بلژیک در قلب اروپا و سیستم حمل و نقل پیشرفته آبی، اماکن تبادل اقتصادی این کشور با سایر کشورهای اروپایی را فراهم کرده است. اقتصاد کشور بلژیک بر پایه بخش خصوصی استوار است درحالیکه مواد صنعت گردشگری، شیمیایی و شیشه ارزش مهمی در وضعیت اقتصادی بلژیک می باشد. صادرات این کشور شامل ماشین آلات، مواد شیمیایی، الماس، آهن و مواد غذایی می شود که معمولا به کشورهای آلمان، فرانسه، هلند، انگلستان ، آمریکا و ایتالیا صادر میشوند. بطور کلی اقتصاد بلژیک نیز به طور جدایی ناپذیری با اقتصاد اروپا گره خورده است. این کشور عضو سازمانهای فراملی مختلفی از جمله اتحادیه اقتصادی بلژیک-لوکزامبورگ، اتحادیه اقتصادی بنلوکس و اتحادیه اروپا بوده است. بروکسل، پایتخت بلژیک، یکی از مهمترین شهرهای جهان است که اتحادیه اروپا و ناتو در آن واقع شده است و ثروت زیادی از شرکت‌های مالی و بازرگانی بین المللی دریافت می‌کند.

بالا بودن کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی، امنیت و سطح بالای شاخص های توسعه انسانی از مهم ترین دلایل انتخاب بلژیک برای مهاجرت به شمار می آیند. پذیرش تحصیلی یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راهها برای مهاجرت به بلژیک میباشند. این کشور با دارا بودن دانشگاههای معتبر و جهانی و بالا بودن استانداردهای آموزشی مقصد بسیار خوبی برای دانشجویان محسوب میشود. همچنین، دانشگاههای بلژیک با ارائه بورسیه های دولتی و خصوصی و کمک هزینه های دانشجویی برای متقاضیان فرصت تحصیل و زندگی در یکی از جذاب ترین کشورهای جهان با فرهنگ های متنوع را فراهم میکنند. علاوه برامکان زندگی دریکی از باکیفیت ترین کشورهای جهان، افراد با مهاجرت به بلژیک امکان رفت و آمد به شهرهای لندن، پاریس، آمستردام و شهرهای مطرح جهان با قطار از بلژیک در کمتر از ۲ ساعت را خواهند داشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بلژیک، یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته فضای تحصیلی خوبی برای افراد فراهم سازد؛ به ‌طوری‌ که ورود به کار پس از تحصیل در این کشور نسبتا ساده و مطمئن است. 

بلژیک
0
مساحت (کیلومتر مربع)
0
جمعیت (نفر)
0
تعداد ایرانیان مقیم بلژیک
0
امید به زندگی

همه چیز در مورد کشور بلژیک

زندگی در بلژیک

شرایط زندگی در کشور بلژیک
کار و هزینه ی زندگی در این کشور …

دانشگاه های کشور بلژیک

معرفی معتبرترین دانشگاه های بلژیک
طریقه اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به بلژیک

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو