کشور اوکراین

کشور اوکراین

– اوکراین به لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپا پس از روسیه به حساب می آید که در قرون وسطی با عنوان روسیه کی یف ( کیفسکی روس ) هسته مرکزی اسلاوهای شرقی محسوب می شد. این سرزمین در پی جنگهای متعدد تجزیه شد و تحت کنترل سایر کشورها درآمده است.

در این کشور قوه مجریه و قضاییه و مجلس جدا از هم کار می‌کنند. رئیس جمهور پس از انتخاب باید نخست وزیر خود را انتخاب نماید. قدرت اصلی به دست رئیس جمهور این کشور است. استقلال اوکراین از سال1991 آغاز شده است.

کشور اوکراین در زمینه مهاجرپذیری سختگیری‌های خود را کمتر کرده است به طوری که افراد برای تحصیل در این کشور می‌توانند ساده‌تر از سال‌های قبل اقدام نمایند شایان ذکر است که کشور اوکراین در چند سال اخیر توانسته بهترین شرایط تحصیلی با هزینه کم را فراهم سازد رتبه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور در کل دنیا شهرت دارد.

– از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد.

– پایتخت آن شهر کی‌یف است.

– زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

– دین رسمی اوکراین مسیحیت شاخه ارتدکس(پروبسلاو) است سایر ادیان نظیر اسلام و شاخه های مختلف مسحیت نظیر کاتولیک نیز در این کشور مشاهده میشود

– واحد پول این کشور کوپک است که هر ۱۰۰ کوپک برابر ۱ گریونا است.

– اوکراین از نظر صنعتی و اقتصادی دومین جمهوری مهم شوروی سابق پس از فدراسیون روسیه به شمار می رفت. اوکراین نه تنها یکی از بزرگترین تولید کنندگان غلات محسوب می شود، بلکه مرکز تولید فولاد، استخراج زغال سنگ و آهن، صنایع شیمیائی ومواد غذائی نیز بوده و می باشد.در سالهای اولیه فروپاشی شوروی، فقدان ساختارهای رسمی وقانونی جدید و نوپائی این کشور در عرصه اقتصاد بین الملل مانع از بهبود اقتصاد این جمهوری شده بود ولی اخیرا تحولاتی در بخش اقتصاد این کشور به چشم می خورد…!   

0
مساحت (کیلومتر مربع)
0
جمعیت (نفر)
0
دانشگاه (تعداد دانشگاه ها)
0
امید به زندگی (درصد)

همه چیز در مورد کشور اوکراین

تحصیل در اوکراین

این کشور به دلیل مهاجرت پذیری و داشتن موسسات اموزشی با کیفیت همواره مورد توجه دانشجویان بوده است. 

زندگی در اوکراین

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید در خصوص شرایط زندگی در آن کشور اطلاع پیدا کنید. برای زندگی در کانادا چه اطلاعاتی دارید؟ 

انواع روش های دریافت اقامت

این کشور به دلیل مهاجرت پذیری و داشتن موسسات اموزشی با کیفیت همواره مورد توجه دانشجویان بوده است. 

دانشگاه های اوکراین

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید در خصوص شرایط زندگی در آن کشور اطلاع پیدا کنید. برای زندگی در کانادا چه اطلاعاتی دارید؟ 

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
منو